هواشوي

airwasher.jpg

دستگاه هواشوی (AIR WASHER UNIT)

هواشوی به دستگاهی گفته می شود که از آن در جهت غبار گیری، رطوبت زنی، از میان بردن آلودگی و همچنین خنک سازی هوا استفاده می شود.

این نوع دستگاه که هم قابلیت سرمایشی دارد و هم توانایی گرمایشی، به صورت یک سیستم کاملاً مستقل تولید می شود. همچنین به دلیل توانایی فیلتر بالا و نیز افزایش میزان رطوبت هوای ورودی، هوا را به صورت مستقیم در تماس با قطرات آب قرار می دهد و با این روش،تبادل حرارتی و جرمی بین آب و هوا به وجود می آید.

روش کار هواشوی (OPERATION)

ایرواشر دستگاهی است که قادر است در فصل تابستان مشابه کولر آبی از طریق اسپری کردن آب در هوای محیط باد سرد تولید کند و در فصل زمستان نیز با عبور دادن باد از کوبل آب گرمی که از موتورخانه تأمین می شود هوا را گرم می کند. در واقع این نوع سیستم به دلیل قابلیت های منحصر به فردی که دارد هم برای زمستان وهم برای فصل تابستان کارایی دارد.
اصلی ترین اجزای این دستگاه شامل یک عدد محفظه می باشد که در داخل آن تعدادی نازل برای اسپری کردن آب وجود دارد. یک قسمت جدا کننده نیز وجود دارد که به راحتی می تواند آب و هوا را در بخش خروجی از یکدیگر جدا کند.

قسمت های تشکیل دهنده دستگاه هواشوی (COMPONENTS)

اتاقک پاشش : قسمت اصلی دستگاه بوده و شامل پمپ کف کش مخصوص دستگاه های هواشوی-هدرها و رایزرها و نازل ها-قطره گیر در قسمت ورود هوا (برای کلاس8)-قطره گیر درقسمت خروج هوا-بدنه با رنگ پودری الکترواستاتیک و تست آب با رنگ دپوکسی مخصوص که بر روی شاسی مقاوم و مستحکم سوار شده است.

اتاقک اختلاط هوا:  در قسمت ورود هوا قرار دارد و شامل دمپرهای آلومینیومی از نوع (OPOSED (BLADE با پره های ایرفویل برای هوای تازه و هوای برگشت و فیلتر آلومینیومی قابل شست و شو می باشد.

اتاقک کویل: محل نصب کویل گرمایی در دستگاه که می تواند از نوع آب گرم،بخار و یا الکتریکی باشد.

اتاقک فن: از قسمت های مهم و اصلی دستگاه ایرواشر است که در نهایت هوا پس از عبور از اتاقک اختلاط یا همان فیلتر به واسطه فن های تعبیه شده به درون کانال های مورد نظر جهت توزیع در ساختمان ارسال می گردد.

 

هواشوی